uexperience.sl

UExperience App

UExperience aplikacija je mobilna aplikacija za raziskovanje doživljanja po metodi DES (descriptive experience sampling).

Več o projektu na: http://u-experience.org

!!!APLIKACIJA JE TRENUTNO V TESTNI FAZI, KAR POMENI, DA LAHKO PRIDE DO PROBLEMOV Z VKLJUČNO IZGUBO PODATKOV!!!

Aplikacija je trenutno v fazi razvijanja. Kar pomeni, da nekatere stvari mogoče še ne bodo delale popolno. Kljub temu bi osnovna funkcionalnost (notifikacije in shranjevanje beepov) morala delovati. Tudi ta stran, kjer naj bi bila pomoč je še v zelo začetnih stanjih (verjetno še niti v povojih ni).

Stvari, kjer sem zelo prepričana da delujejo:

  • Shranjevanje in gledanje beepov
  • Spreminjanje raziskovalnega načrta
  • Notifikacije, ki se naključno pojavljajo skozi čas
  • Pošiljanje beepov (tudi enkripcija)

Stvari, za katere nisem tako prepričana, da delujejo:

  • Enkripcija na telefonu
  • Notifikacije glede na lokacijo
  • Slike

Za vse nejasnoti, napake ali predloge, me lahko dobite na mojem elektronskem naslovu sarajaksa@sarajaksa.eu

Verzije aplikacije:

Nalaganje na Telefon

Aplikacija je trenutno na voljo le za Android. Kateri koliko android od vključno 7.0 naprej bi moral delovati (narejena je sicer za Androide 5.0 naprej, ampak pri pri Androidih pod 7.0 lahko pride do problema z nalaganjem aplikacije preko apk-ja - bo urejeno v prihdnosti, potem ko bo app enkrat na Play Storu). Aplikacija je bila razvita in do sedaj testirana na androidu 8.1.

Aplikacija bo v prihodnosti delovala tudi na iOS-ih, vendar za enkrat je to še v prihodnosti.

Da si aplikacijo naložite na telefon, s telefonom obiščite stran https://sarajaksa.eu/content/code/2019/uexperience-2019-07-17.apk. Na nekaterih telefonih je potrebno dovoliti nalaganje iz nevarnih virov. Za to je potrebno iti v nastavitve/Settings > varnost/Security > neznani viri/Unknown Sources (allow instalation of non-Market apps). Ta zadeva mora biti obkljukana.

Spodaj sem z slikami prikazala proces, ki sem ga opravila, da sem aplikacijo naložila na android 8.1. Predvidevam, da so ostale verzije enake ali vsaj podobe.

Ko kliknete na zgodnjo povezavo, se vam bo spodaj pokazalo sporočilo, če želite odpreti aplikacijo.

Nato vam bo sporočilo, da si ni varno naložiti aplikacije iz tega vira. Kliknite, da želite v nastavitve, kjer lahko to spremenite.

Potem poskrbite, da bo do dovoljenje za nalaganje aplikacije označeno.

Ko to označite, potem samo pritisnite gumb za nazaj. Prikazalo se bo sporočilo, ki vas bo vprašalo, če si želite naložiti aplikacijo. Označite da.

Potem boste aplikacijo imeli na svojem telefonu.

Nastavitve bipov

Število bip-ov na dan je nastavljeno v raziskovalnem načrtu. Tega se ne da spreminjati znotraj aplikacije.

Kar se tiče časovnega intervala, v katerem naj nastajajo... na začetnem zaslonu imaš v desnem spodnjem kotu nekaj kar zgleda kot zobnik. Če na tisto klikneš, prideš v nastavitve. Čisto zgoraj imaš osebne podatke. Tam lahko nastaviš, v katerem časovnem intervalu se sprožijo (recimo, da te ne motijo ponoči) in na katere dneve. Lahko pogledaš tudi sliko spodaj.

Časovna nastavitev bipov

Raziskovalni načrt

UPDATE: Raziskovalne načrte je zdaj možno dodajati na: https://testing.sarajaksa.eu/CreatingResearchJSON.html. Pomembno je, da se uporabi https (kot na linku), drugače ne deluje. Ta link se lahko spremeni v prihodnje, tako da prosim ne linkate na njega (in ja zavedam se problema link rot-a https://www.nngroup.com/articles/fighting-linkrot/ in da se URL-ji ne smejo spremeniti https://www.w3.org/Provider/Style/URI.html, se bom poskušala tega držati, ampak nič ne obljubim).

Raziskovalni načrt lahko trenutno naredite z naslednjo python scripto: https://sarajaksa.eu/content/code/2019/uexperience-create-research-profile.py. Bolj prijazna uporabniška izkušnja za sestavljanje raziskovalnega načrta je planirana za prihodnost.

Aplikacija ima možnost nalaganja raziskovalnih načrtov iz katerega koli internetnega naslova. Če želite, da se raziskovalni načrt pokaže v seznamu vseh raziskovalnih načrtov, potem ga zaenkrat pošljite meni na naslov sarajaksa@sarajaksa.eu kot priponko ali uporabite zgornjo povezavo. Za spremembo že naloženega raziskovalnega načrta pa je potrebno pisati meni. Tudi to bo v prihodnosti urejeno bolje.

Kraj, kjer lahko naložite svoje raziskovalne načrte:

Dekriptiranje podatkov

Ko si ljudje pošljejo podatke, ali pa jih pošljejo raziskovalcu, se lahko odločijo, da jih enkriptajo. Najlažji način za dekriptanje teh podatkov je, da uporabite formo spodaj. Ta forma ne shranjuje nobenih podatkov, se pa za dekriptanje uporablja javascript knjižnica.

Tukaj kopiraj enkriptane podatke


Tukaj napiši geslo


Kontakt

Z kakršnimi koliki težavami pri uporabi me lahko dobite na email: sarajaksa@sarajaksa.eu.